Kas yra automobilių diagnostika ir kodėl ji tokia svarbi?


Šiuolaikiniai automobiliai gaminami su už įvairias automobilio funkcijas atsakingais elektroniniais moduliais bei kompiuteriais. Šie įrenginiai yra atsakingi ne tik už skaldų įvairių automobilių dalių darba, bet stebi šių dalių darbą realiu laiku bei atmintyje (įvykių žurnale) registruoja gedimus.

KAS YRA AUTOMOBILIŲ DIAGNOSTIKA?


Trumpai tariant automobilio diagnostika yra klaidų žurnalo perskaitymas. Atlikus automobilio diagnostiką galime daug lengviau rasti gedimą kuris įtakoja prastą automobilio darbą. Pasitelkus į pagalbą įvairius diagnostikos įrankius galima ne tik perskaityti įvairių automobilio komponentų įvykių žurnalus bet ir pašalinti ten užregistruotą klaidingą informaciją (pvz: išsikrovus automobilio akumuliatoriui įvariuose blokuose užregistruojama bloga komponento veikla, tačiau komponentas veikė blogai tik dėl to, kad sklandžiam darbui neužteko elektros energijos).

KOKIEMS AUTOMOBILIO GEDIMAMS DIAGNOSTIKA YRA NAUDINGA?


Priklausomai nuo automobilo pagaminimo metų (kuo naujesnis automobilis tuo daugiau elektroninių modulių bei kompiuterų) diagnostika gali atskleisti automobilio variklio, transmisijos, išmetimo sistemos, stabdžių ir kitų pagrindinių komponentų problemas, taip pat degalų purkštukų, oro srauto ir aušinimo skysčio, uždegimo ritės ir droselio problemas.

Tačiau vyrauja klaidinga nuomonė apie automobilio diagnostika, kad klaidos kodas parodo tikslų komponento gedimą. Tačiau iš tikrųjų kodas technikams nurodo, kurie variklio ar komponento parametrai yra už diapazono ribų, tačiau jis nedetalizuoja problemų priežasties. Štai kur praverčia kvalifikuoto darbuotojo patirtis. Technikas naudodamasis savo patirtimi nustato pagrindinę gedimo priežastį.